Written by 11:10 Grafik Tasarım

Grafik Tasarım

Grafik tasarım, istediğiniz mesajı iletmek, görüntüyü iyileştirmek veya bir fikri görsel öğelere dönüştürmek için kullanabileceğiniz bir tekniktir. İki veya üç boyutlu olarak düzenlenmesi gereken yaratıcı bir iştir.

Baskı, hareketli film, animasyon, iç mimari, ambalaj tasarımı gibi birçok farklı alanda dijital veya dijital olmayan yollarla uygulanabilir.

Kurumsal kimliğe ulaşmak isteyen firmaların ofis içi ve ofis dışındaki tüm iletişim ağlarında, firmanın kurumsal kimliği grafik tasarım ile temsil edilmektedir. Basit ve dağınık olmayan grafik tasarımlar, şirketleri daha akılda kalıcı kılar.

Afiş Grafik Tasarımı

Web sitelerinde reklam panoları olarak adlandırılan Banner formatındaki tasarımlardır. Banner reklamlarınız belirli bir ücret karşılığında web siteniz dışındaki sitelere yerleştirilir. Böylece, o adrese gelen ziyaretçiler, reklamınızı tıklarlarsa sayfanıza yönlendirilecektir.

Dergi Grafik Tasarımı

Sayfaların tasarımı ve içeriğin yer alacağı alanlar dergilerin tasarım süreçlerine dahil edilir. Metinlerin görsel duruşu, görsellerin boyutları, renklendirme, karakter boyutları ve sayfaların genel duruşu derginin grafik tasarımında ele alınan konular arasındadır.

Afiş Grafik Tasarımı

Etkileyici bir afiş tasarlamak için öncelikle uygun bir görsel oluşturulmalıdır. İllüzyon veya fotoğraf olarak seçilen bu görsel, sloganınızı destekleyecek bir ifadeye sahip olmalıdır. Tüketicilerin algılarına göre tasarlanan banner’lar, insanların akıllarında uzun süre kalmanızı sağlar.

Kart Grafik Tasarımı

İletişim bilgilerinin ve kişisel bilgilerin yer aldığı kart tasarımları, pazarlama çalışmalarında en çok dikkat edilmesi gereken konuların başında gelmektedir. Profesyonelce tasarlanmış kartlar ile kurumsal kimliğinizi en iyi şekilde yansıtabilirsiniz.

(Visited 17 times, 1 visits today)
Close